Blog


11 lipca 2015

Nowa przychodnia dla zwierząt Pruszcz Gdański

dr n. med. lek. wet. Bartosz Dominiak- Górski
Kierownik TPW Pruszcz Gdański

Trójmiejska Klinika Weterynaryjna w Pruszczu Gdańskim

W Pruszczu Gdańskim otwieramy miejsce, gdzie będziemy leczyć, diagnozować, konsultować, pomagać, karmić, doradzać, zabezpieczać. Nowa Trójmiejska Przychodnia Weterynaryjna w Pruszczu Gdańskim będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 20:00, a w soboty od 9:00 – 14:00. Planujemy otwarcie nowoczesnej placówki, wyposażonej w najlepszy sprzęt diagnostyczno – medyczny i współpracującej z wieloma specjalistami. Trójmiejska Przychodnia Weterynaryjna Pruszcz jest filią Trójmiejskiej Kliniki Weterynaryjnej i czerpie od swojej starszej siostry to co najlepsze (wieloletnie doświadczenie, know- how, zaplecze diagnostyczne i wsparcie specjalistyczne). Lekarze pracujący w TPW mają duże doświadczenie kliniczne i specjalistyczne w wybranych dziedzinach.

TPW – weterynarze specjaliści w Pruszczu
A oto uporządkowane alfabetyczne usługi (bo porządek jako wyższa forma chaosu jest wszędzie potrzebny, a zwłaszcza w medycynie), jakie oferujemy naszym pacjentom.
Anestezjologia – lekarze są przeszkoleni z zakresu anestezjologii, posiadamy urządzenia do prowadzenia narkozy wziewnej, pacjenci są intubowani, a protokoły anestezjologiczne są dobierane indywidualnie.
Chirurgia – wykonujemy planowe i interwencyjne zabiegi chirurgiczne (kastracje, sterylizacje, usuwanie zmian skórnych, chirurgiczne leczenie ran itp.).
Choroby zakaźne i ich profilaktyka – diagnozujemy i zapewniamy immunoprofilaktykę czynną i bierną w przypadku chorób zakaźnych.
Dermatologia – specjalistyczne konsultacje dermatologiczne.
Diagnostyka obrazowa – wykonujemy USG podstawowe, szczegółowe, jamy brzusznej, klatki piersiowej, RTG tkanek miękkich i układu kostno-stawowego.
Diagnostyka laboratoryjna – posiadamy aparat do wykonywania badań morfologicznych, biochemicznych, oznaczamy podstawowe profile biochemiczne oraz bardziej szczegółowe parametry. Współpracujemy z najlepszymi laboratoriami i wysyłamy próbki do szczegółowych specjalistycznych badań (badania genetyczne PCR, cytologia, histo-patologia).
Dietetyka weterynaryjna – współpracujemy z dietetykiem weterynaryjnym, który doradza w zakresie doboru optymalnych diet dla zwierząt, a także ustala konkretną dietę leczniczą w stanach chorobowych (problemy gastro-enterologiczne, biegunki, alergie, nadwrażliwość, otyłość, cukrzyca, przewlekła choroba nerek, schorzenia urologiczne).
Endokrynologia – diagnostyka i prowadzenie pacjentów przewlekle chorych z zaburzeniami endokrynologicznymi (choroby nadnerczy, tarczycy, trzustki itp.).
Hematologia – po konsultacji mamy dostęp do Banku Krwi w TKW24. Kierujemy ciężko chorych pacjentów na transfuzję krwi i osocza.
Kardiologia – konsultacje kardiologiczne (badanie USG -echo serca).
Intensywna terapia i stany nagłe małych zwierząt – wypadki komunikacyjne, urazy, stany krytyczne, pogryzienia i ukąszenia itp.- ratujemy zwierzęta w każdej możliwej sytuacji.
Interna – choroby wewnętrzne od czubka nosa po ostatni kręg ogonowy.
Okulistyka – konsultacje okulistyczne w naszej lecznicy odbywają się w wybrane dni.
Onkologia – diagnozujemy zmiany, pobieramy biopsje i wycinki wysyłamy na szczegółowe badania, usuwamy zmiany nowotworowe, a także po diagnostyce podajemy chemioterapię i planujemy leczenie paliatywne.
Ortopedia – schorzenia narządu ruchu, konsultacje i diagnostyka, tzw. chirurgia twarda, leczenie złamań
Nefrologia najnowsza wiedza pomaga nam w znacznym stopniu przedłużać życie pacjentom z chorobami nerek. Kluczem do tego jest prawidłowa diagnostyka i podążanie za wytycznymi IRIS (International Renal Interest Society).
Rozród – pomoc porodowa, zaburzenia hormonalne, antykoncepcja itp
Stomatologia – profesjonalne zabiegi profilaktyczne, nowoczesny unit stomatologiczny, RTG stomatologiczne, narkoza wziewna podczas zabiegów stomatologicznych.
Urologia – Choroby dolnych dróg moczowych wymagają pełnej diagnostyki. Często w takich przypadkach wykonujemy posiew moczu, badanie osadu moczowego, badanie ultrasonograficzne, radiologiczne lub cystoskopie.

Jak wynika z powyższej prezentacji, mamy ręce pełne roboty i sporo dziedzin weterynarii do ogarnięcia. Dlatego tworzymy nowe miejsce z pasją i miłością do czworonogów. Chcemy świadczyć usługi weterynaryjne na poziomie światowym w Pruszczu Gdańskim.

Nasz adres

Trójmiejska Klinika
Weterynaryjna
ul. Świętokrzyska 33 A
80-180 Gdańsk
tel. 734 188 188
tkw24@tkw24.pl

Jak dojechać?
© Fusystudio 2019 | Wykonanie: Creative Heads | All Rights Reserved – Gabinet weterynaryjny Gdańsk
Zadzwoń!