Nasz zespół

Aleksander Kasprowicz

Doktor nauk weterynaryjnych - chirurg, ortopeda
Ambulatorium / Blok operacyjny
Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie. Od 3-go roku studiów związany z Katedrą Chirurgii i Rentgenologii, gdzie zarażony pasją do leczenia inwazyjnego zdobywał pierwsze doświadczenia pod okiem profesora Marcina Lwa. Dyplom lekarza weterynarii uzyskał w 2004 roku i kontynuował kształcenie na studiach doktoranckich, pracując również jako nauczyciel akademicki i chirurg Polikliniki Weterynaryjnej macierzystego wydziału.

W Klinice zajmuje się diagnostyką, chirurgią ortopedyczną, chirurgią kręgosłupa oraz chirurgią rekonstrukcyjną. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu chirurgii zwierząt towarzyszących. Rozprawę doktorancką z zakresu chirurgii małoinwazyjnej obronił w 2010 roku. Jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Traumatologii i Ortopedii Weterynaryjnej (ESVO) oraz uczestnikiem kursów ortopedycznych Europejskiej Szkoły Zaawansowanych Studiów Weterynaryjnych (ESVAS). Współwłaściciel i kierownik w Trójmiejskiej Klinice Weterynaryjnej.

„Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn”.
Anna Kurczewska

Lekarz weterynarii, Specjalista radiologii, USG, onkologia
Ambulatorium
Wydział Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie (dyplom 2006) - lekarz weterynarii. Specjalista radiologii weterynaryjnej – 3-letnie studia podyplomowe, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (dyplom 2019). W trakcie 2-letniej specjalizacji z ramienia Sekcji Weterynaryjnej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Certyfikowany lekarz Sekcji Weterynaryjnej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. W trakcie 2-letniej specjalizacji.

Od zawsze związana z całodobowymi klinikami z pełnym zapleczem diagnostycznym. W klinice przyjmuje pacjentów internistycznych, onkologicznych i wykonuje badania USG. Posiada bardzo duże doświadczenie i staż kliniczny. Równolegle odbywa specjalistyczne szkolenia z zakresu onkologii w European School for Advanced Veterinary Studies ( ESAVS) w Luksemburgu.

Julia Kabza

Lekarz weterynarii - neurolog
Ambulatorium
Ukończyła Medycynę Weterynaryjną w 2016 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Ostatnie lata studiów spędziła na Uniwersytetach w Portugalii i na Węgrzech. Staże odbywała w Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii. Ukończyła kursy ESAVS (European School for Advanced Veterinary Studies) z zakresu neurologii oraz intensywnej terapii.

Jest członkiem Międzynarodowego i Europejskiego Stowarzyszenia Weterynaryjnej Medycyny Ratunkowej i Intensywne Terapii (IVECCS/EVECCS) oraz Europejskiego Stowarzyszenia Neurologów Weterynaryjnych (ESVN). Prywatnie to była zawodnicza narciarstwa alpejskiego oraz tenisa ziemnego. Obecnie instruktorka narciarstwa. Uwielbia żeglować i podróżować bez planu. Opiekunka psa Frankiego.

Magdalena Caruk

Lekarz weterynarii - endokrynolog
Ambulatorium
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Studia ukończyła w 2014 roku. Członek Europejskiego Stowarzyszenia Endokrynologów Weterynaryjnych. Odbyła liczne kursy z zakresu endokrynologii weterynaryjnej.

W TKW zajmuje się przede wszystkim pacjentami endokrynologicznymi oraz szeroko pojętą interną. Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w Polsce, jak i w Holandii. W TKW szkoli młodszych lekarzy weterynarii. Prywatnie wolne chwile najchętniej spędza na siłowni, lubi dobrą kawę oraz wege jedzenie. Jest miłośniczką szczeniaczków, zwłaszcza „labuszków” i „mini bułek”.

„Ci, którzy najwięcej uczą o człowieczeństwie, nie zawsze są ludźmi”. Donald L. Hicks
Natalia Miotk

Lekarz weterynarii, USG
Ambulatorium
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, UWM w Olsztynie. Ukończyła liczne kursy, szkolenia, szczególnie z zakresu ultrasonografii. Jest słuchaczką 2-letniej szkoły SW-PTU (sekcji weterynaryjnej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego).

W Trójmiejskiej Klinice Weterynaryjnej zajmuje się diagnostyką obrazową, pierwszą pomocą dla pacjentów emergency. Wykonuje precyzyjne biopsje cienko i gruboigłowe struktur głębokich i jest internistą.

Kocham podróżować!
Magdalena Gniech

Lekarz weterynarii - dermatologia, cytologia, testy alergiczne
Ambulatorium
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Studiowała przez 1 semestr na Akademii Weterynaryjnej na Litwie w ramach wymiany studenckiej. Odbyła miesięczny staż w Tierpraxis Godenzi w Szwajcarii oraz 3-miesięczny staż w Centro Veterinario De Animais Exoticos w Portugalii. Wzięła udział w SYMCO- Wildlife Symposium na Uniwersytecie w Pretorii, Republice Południowej Afryki. Uczestniczka kilkudziesięciu kursów i warsztatów z dziedziny dermatologii, cytologii i leczenia małych zwierząt.

Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w leczeniu chorób wewnętrznych, a ostatnie lata poświeciła zgłębianiu wiedzy na temat chorób dermatologicznych, leczeniu alergii psów i kotów. Publikuje artykuły dotyczące dermatologii weterynaryjnej. Za cel stawia sobie odgadnięcie przyczyny choroby i znalezienie kreatywnych i praktycznych rozwiązań, tak żeby jak najlepiej pomóc czworonogom oraz ich opiekunom. Zależy jej na tym, żeby dawać dobry przykład w dbaniu o potrzeby zwierząt, które są częścią ich rodzin. W wolnym czasie głównej rozrywki dostarcza jej dwójka dzieci Adam i Alicja.

„Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie". Gandhi Mahatma
Przemysław Łuczak

Lekarz weterynarii, specjalista chorób zwierząt nieudomowionych, specjalista chorób zwierząt futerkowych
Ambulatorium
Specjalista chorób zwierząt nieudomowionych Specjalista chorób zwierząt futerkowych

Samozwańczy kierownik bloku internistycznego zwierząt egzotycznych. Ambasador wszystkich zwierząt. Lekarz klinicysta, student psychologii, prezes fundacji Help4Herps, youtuber i podcaster, twórca blogów Egzoovet.pl i Vetlifestyle.pl pasjonat terrarystyki. Hobbystycznie biega i trenuje sporty walki. Lubię robić sobie tatuaże i sprawiać, by świat w około mnie był lepszy.

„Możemy człowieka ocenić po tym jak traktuje zwierzęta”. Immanuel Kant
Maria Zajączkowska

Lekarz weterynarii
Ambulatorium
Ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w 2021 roku. W trakcie studiów uczestniczyła w wielu konferencjach naukowych i odbywała praktyki na terenie Wrocławia z zakresu onkologii, Zielonej Góry z zakresu okulistyki oraz w TKW – tam też skończyła staż, po którym podjęła pracę na ambulatorium.

Interesuje się chorobami wewnętrznymi psów oraz kotów, ze szczególnym zainteresowaniem w medycynie zwierząt egzotycznych. Jej ulubione zwierzęta to wszelkiej maści kundelki i króliki. Prywatnie: od zamiłowania do survivalowych wędrówek, poprzez organizacje charytatywne wspierające zbiórki dla potrzebujących, po teatr ognia, robienie mydeł oraz duchowość. Kiedyś była mocno związana ze sportem - szermierką oraz lekkoatletyką.

Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.
Dastin Głuszyk

Lekarz weterynarii
Ambulatorium
Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauki o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (2017). Odbył liczne kursy z hematologii i onkologii.

Odbył staż w klinice Szmaragdowa w Lublinie, a następnie pracował jako lekarz internista w Złotowie, w Vetcentrum. Interesuje się hematologią, nefrologią i diagnostyką obrazową. W TKW pracuje w ambulatorium, a dodatkowo zajmuje się Trójmiejskim Weterynaryjnym Bankiem Krwi. Właściciel wspaniałego boksera, miłośnik czytania dobrych książek w samym środku lasu lub łąki. Lubi podróże lokalne i te dalsze, jest zauroczony krajobrazem i kulturą Islandii. W przyszłości planuje mieć domek w Bieszczadach oraz stado krów rasy Jersey i Highlander.

„Od czekania dusza rdzewieje”. Carlos Ruiz Zafón
Sylwia Świokło

Lekarz weterynarii - nefrolog / urolog
Ambulatorium
Absolwentka kierunku weterynaria na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Równocześnie ukończyła z tytułem inżyniera studia na kierunku zootechnika.

Internista z kilkuletnim doświadczeniem. Aktualnie głównie zajmuje się pacjentami nefrologicznymi i urologicznymi i w tym kierunku nieustannie rozszerza swoją wiedzę. Prywatnie właścicielka pudla Ivana, z którym rozwija sportową pasję - biegają razem agility. Kiedyś fanka jeździectwa, która w wolnych chwilach spędza czasami czas na końskich rajdach.

Padniesz? Powstań! Los płata figle. Ty też możesz.
Michalina Ostrowska

Lekarz weterynarii, USG
Ambulatorium / Tpwpruszcz
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu.

Diagnostyką obrazową interesuje się już od III roku studiów. Na początku dokształcała się w tej dziedzinie w Katedrze Radiologii na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu, później odbyła ponad roczną praktykę kliniczną u dr Jana Lorenca. Po studiach odbyła 3-miesięczny staż w klinice ‘’Vets4Pets’’ w Grimsby w Wielkiej Brytanii, później pracowała w przychodni weterynaryjnej w Trzebnicy, gdzie poszerzała swoją wiedzę internistyczną. Oprócz radiologii interesuje się interną oraz medycyną ratunkową. Wolne chwile lubi spędzać na łonie natury, spacerując po lesie lub zdobywając kolejne górskie szczyty.

Dla zwierząt nie liczy się jutro, tylko dziś one czerpią z życia garściami.
Wojciech Kleister

Lekarz weterynarii - Kardiolog
Ambulatorium / Tpwpruszcz
Absolwent Wydziału Weterynarii w Olsztynie (2016 rok). Specjalista chorób psów i kotów: 3-letnie studia podyplomowe ukończone w 2021roku.

W specjalizacji z radiologii weterynaryjnej. Ukończony 4 poziom specjalistycznego szkolenia z kardiologii weterynaryjne ESAVS (European School for Advance Veterinary Studies) w Luksemburgu. W życiu zawodowym zajmuje się kardiologią oraz badaniami USG.

Jestem „zakochany” w swojej malutkiej suczce Romci.
Monika Bućko

Lekarz weterynarii - okulista
Ambulatorium
Absolwentka wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie (2020). Odbyła roczną wymianę studencką w ramach programu ERASMUS+ w Cordobie, w Hiszpanii oraz dwumiesięczne praktyki zagraniczne w szpitalu Medivet 24 Hour Alder w Liverpoolu. Jeszcze na studiach zaczęła rozwijać swoją pasję do okulistyki pod okiem dr n wet Natalii Ziółkowskiej, co zaowocowało 5-letnią współpracą.

Prywatnie pasjonatka kultury hiszpańskiej, języków obcych i podróżowania oraz opiekunka dwóch świnek morskich - Janusza i Grety.

Zapraszam zwierzaki z problemami okulistycznymi - chętnie rzucę na to okiem.
Mariola Klimiuk Ciupka

Lekarz weterynarii
Ambulatorium
Ukończyła studia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Już w ich trakcie poszerzała swoją wiedzę w licznych ośrodkach w kraju i zagranicą. Od kilku lat pracuje jako internista psów i kotów z zamiłowaniem do chirurgii.

Prywatnie pasjonatka górskich podróży oraz książek o tematyce II Wojny Światowej. Właścicielka uroczej suczki Boni.

Jest tylko jedna rzecz, która sprawia, że marzenie jest niemożliwe do osiągnięcia: strach przed porażką.
Aleksandra Jeżewska

Technik weterynarii
Ambulatorium
Absolwentka kierunku technik weterynarii w Policealnej Szkole Rozwoju Zawodowego Alfa Edukacja w Gdańsku. W 2020r. uzyskała dyplom technika weterynarii.

Od zawsze związana ze zwierzętami. Od dwóch lat działa w ramach wolontariatu w fundacji Kocia Chatka w Elblągu. Interesuje się diagnostyką chorób wewnętrznych i intensywną terapią, w wolnym czasie jeździ konno. Właścicielka psa Prezesa. Wielbicielka wszystkiego, co ma cztery nogi, skrzydła lub płetwy.

Wiem, że za każdym zwierzęciem, które widzę stoi opiekun, który bardzo je kocha. Dlatego o każdego z pacjentów dbam tak, jak o własnego psa.
Michalina Myszkier

Technik weterynarii
Ambulatorium
Przygotowanie zawodowe zdobyła ucząc się w Technikum Weterynaryjnym TEB w Gdańsku, gdzie w 2019 roku uzyskała dyplom technika weterynarii. Obecnie jest studentką Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie na kierunku behawiorystka zwierząt.

Od zawsze jej pasją są zwierzęta. Zajmowała się nimi w czasie praktyk w gdańskim ZOO, gabinecie weterynaryjnym oraz w sklepie zoologicznym. Fascynuje ją psychika zwierząt i jej wpływ na ich zdrowie. Swój dom dzieli z suczką Lobą, ukochanym mieszańcem.

Dzień dobry!!!!
Mateusz Stypa

Technik weterynarii
Ambulatorium
Absolwent prywatnego technikum Weterynaryjnego Edukacja Lubasz (2021). Posiada państwowy kurs inseminacji bydła oraz trzody chlewnej.

Przygodę ze zwierzętami zaczął jako dziecko, które przygarniało zranione ptaki. Kiedy powstawało jego ,,mini zoo” zrozumiał, że w przyszłości będzie chciał pomagać bezbronnym zwierzakom. Swoją karierę zawodową zaczął w TKW, gdzie rozwijał się i pogłębiał swoją wiedzę. Prywatnie jest właścicielem królika ,,Rudiego”. Honorowy dawca krwi oraz zarejestrowany dawca szpiku. Jego zainteresowania to przede wszystkim rośliny, natura. Posiadacz 57 roślin, kwiatów w mieszkaniu. Istna dżungla!

Bądźmy po prostu tym, kim naprawdę jesteśmy.
Angelika Lubocka

Technik weterynarii
Ambulatorium
Ukończyła szkołę policealną AP edukacja na kierunku technik weterynarii (2015).

Od zawsze otaczała się zwierzętami i marzyła, by im pomagać. Pierwsze swoje kroki w zawodzie postawiła na praktykach zawodowych. Zainteresowała się wtedy chirurgią i diagnostyką obrazową. Po paru latach przerwy trafiła do TKW. Marzy o poszerzeniu wiedzy odnośnie interesujących ją zagadnień weterynaryjnych. Prywatnie właścicielka adoptowanego psiaka - Holly. Trenowała jazdę konną. Lubi czytać książki, piec ciasta, spacerować.

Ludzie empatii i bezinteresowności powinni uczyć się od zwierząt.
Ewa Tesmer

Technik weterynarii
Ambulatorium
Tytuł technika uzyskała w 2018 roku, a pracę w zawodzie zaczęła w TKW.

Właścicielka dwóch kotów rasy europejskiej Lusi i Linka oraz kundelka Bentleya. W wolnej chwili lubi układać puzzle, piec ciasta oraz wychodzić na dłuższe spacery po lesie ze swoim czworonożnym przyjacielem

Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.
Patryk Gromek

Technik weterynarii
Ambulatorium
Inżynier behawiorystyki zwierząt oraz magister inżynier biotechnologii. Ukończył też szkołę policealną na kierunku technik weterynarii.

Przygodę jako technik weterynarii zaczął w Trójmiejskiej Klinice Weterynaryjnej, pracuje również w laboratorium genetycznym dla zwierząt. W przyszłości planuje rozwinąć bardziej swoją wiedzę na temat behawioru psów. Ogromny fan tatuaży, posiada na sobie mnóstwo różnych zwierzaków z całego świata. W wolnych chwilach lubi spędzać aktywnie czas, głównie bieganie i siłowania. Zapalony podróżnik, największe marzenie to odwiedzenie Madagaskaru, Australii i Chile. Prywatnie jest właścicielem psa huskiego o imieniu Haczi.

Żyje się tylko raz, ale jeśli żyjesz dobrze, ten raz wystarczy.
Monika Kowalska

Kierownik techników ambulatorium
Ambulatorium
Ukończyła Policealna Szkołę Weterynarii w Toruniu na kierunku Technik weterynarii (2015) oraz kurs masażu psów i kotów w Studium Fizjoterapii Zwierząt we Wrocławiu (2021).

Toruński piernik z urodzenia, przeprowadziła się do Gdańska żeby pracować w TKW. Właścicielka psiaka Ogiego. Fanka planszówek, puzzli i bardzo dobrych książek.

Można? Można!

Nasz adres

Trójmiejska Klinika
Weterynaryjna
ul. Świętokrzyska 33 A
80-180 Gdańsk
tel. 734 188 188
tkw24@tkw24.pl

Jak dojechać?
© Fusystudio 2019 | Wykonanie: Creative Heads | All Rights Reserved – Gabinet weterynaryjny Gdańsk
Zadzwoń!