Rehabilitacja – fizjoterapia zwierząt, psów

Rehabilitacja zwierząt (zoofizjoterapia) jest jedną z młodszych i wciąż rozwijających się dziedzin medycyny weterynaryjnej. Fizjoterapia oraz ćwiczenia fizjoterapeutyczne w medycynie ludzkiej są integralną częścią leczenia – zarówno pooperacyjnego, jak i zachowawczego. W ciągu ostatnich lat narzędzia te zaczęto z powodzeniem stosować u pacjentów weterynaryjnych, jako wsparcie lekarzy weterynarii i opiekunów w procesie powrotu do zdrowia i sprawności fizycznej ich zwierzęcia.

Obecnie zainteresowanie rehabilitacją zwierząt wciąż wzrasta, a jej korzyści poparte zostały licznymi badaniami klinicznymi.

Zoofizjoterapia jest niezwykle ważnym elementem leczenia pooperacyjnego u pacjentów ze schorzeniami ortopedycznymi i neurologicznymi, terapii zachowawczej i zwalczania bólu.

Rehabilitacja u pacjentów zdrowych oraz psów pracujących i sportowych także niesie ze sobą wiele korzyści, wspomagając wydolność krążeniowo-oddechową, budując świadomość własnego ciała w przestrzeni, wzmacniając i uelastyczniając masę mięśniową, by zapobiegać urazom aparatu ruchu.

Fizjoterapeuta patrzy na zwierzę jako całość, nie ograniczając się do jednego, widocznego miejsca problemu. Jest to bardzo istotne, gdyż często jedna dysfunkcja niesie za sobą szereg kompensacji w zupełnie innych miejscach ciała pacjenta.

Nasi specjaliści

Kamila Jendraszak
Zoofizjoterapeuta małych zwierząt
Ukończyła studia na kierunku Zoofizjoterapia o specjalności fizjoterapia zwierząt nieudomowionych i egzotycznych w 2018r. Zawodowo związana przede wszystkim z rehabilitacją psów i koni ale grono jej pacjentów stanowią również króliki czy koszatniczki.
Marcela Sobieraj
Zoofizjoterapeuta małych zwierząt
Z początkiem 2023 roku ukończyła kurs fizjoterapii małych zwierząt uprawniający do wykonywania zawodu.
Magdalena Kupczyk
Zoofizjoterapeuta małych zwierząt
W 2023 roku ukończyła kurs zoofizjoterapii małych zwierząt w Olsztynie, a wkrótce ukończy kurs akupunktury małych zwierząt uprawniający ją do wykonywania i tego zawodu.
Nasz adres

Trójmiejska Klinika
Weterynaryjna
ul. Świętokrzyska 33 A
80-180 Gdańsk
tel. 734 188 188
tkw24@tkw24.pl

Jak dojechać?
© Fusystudio 2019 | Wykonanie: Creative Heads | All Rights Reserved – Gabinet weterynaryjny Gdańsk
Zadzwoń!