Blog


11 października 2019

Nasi mali pacjenci

W Trójmiejskiej Klinice Weterynaryjnej wiemy, że każdy pacjent jest tak samo ważny nie zależnie od wielkości. Chociaż, na co dzień blok chirurgiczny pomaga głównie psiakom i kociakom wszelakich ras i rozmiarów, często przychodzą do nas pacjenci dużo mniejsi, tacy jak króliki, kawie domowe czy tchórzofretki. Są one poddawane zarówno zabiegom profilaktycznym takim jak sterylizacja czy kastracja, ale także zabiegom interwencyjnym (opracowanie ran, chirurgiczne leczenie ropomacicza, amputacje) oraz zabiegom z ramienia chirurgii onkologicznej (zmiany skórne, gruczołu mlekowego, nadnerczy) i ortopedii (leczenie złamań)

Małe ssaki mają odmienne potrzeby środowiskowe, zachowania, inną fizjologię i anatomię zarówno od psów i kotów jak i między sobą. Są szczególnie wrażliwe na stres a ich małe ciała predysponują do wielu powikłań około zabiegowych takich jak hipotermia, hipotensja czy hipoglikemia. Ryzyko związane z ich sedacją lub ogólnym znieczuleniem jest dużo wyższe niż w przypadku psów i kotów. Bazując na najnowszej wiedzy, specjalistycznym sprzęcie i nowoczesnych środkach anestetycznych  staramy się by każdy z zabiegów zakończył się sukcesem.

Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie pamiętając o różnych potrzebach każdego z nich Mamy na uwadze różnice w ich diecie, naturalnych zachowaniach, potrzebach metabolicznymi czy pracy poszczególnych układów. Przykładamy szczególną troskę o monitoring w trakcie jak i po zabiegu, upewniając się by każdy pacjent był doskonale zabezpieczony przed wszelkimi czynnikami ryzyka.

Ich niewielkie rozmiary przeistaczają chirurgię w mikrochirurgię, w której niesamowicie ważna jest zarówno ogromna precyzja jak i delikatność w manewrowaniu pomiędzy drobnymi tkankami. Doświadczenie naszych chirurgów pozwala by wszelkie zabiegi przebiegały z minimalną traumatyzacją ich organizmów.

Przystosowaliśmy naszą placówkę oraz wyszkoliliśmy personel w trosce o to by możliwie zminimalizować stres zarówno przed zabiegiem jak i w okresie pooperacyjnym i zapewnić wysoki dobrostan na każdym etapie pobytu w naszej Klinice.Nasz adres

Trójmiejska Klinika
Weterynaryjna
ul. Świętokrzyska 33 A
80-180 Gdańsk
tel. 734 188 188
tkw24@tkw24.pl

Jak dojechać?
© Fusystudio 2019 | Wykonanie: Creative Heads | All Rights Reserved – Gabinet weterynaryjny Gdańsk
Zadzwoń!