Blog


5 czerwca 2020

Jak wygląda praca w laboratorium diagnostycznym

Babeszjoza? Zapalenie trzustki? Nowotwór? Cukrzyca? Niedoczynność tarczycy? Czy wiecie, że… prawie 80% diagnoz lekarskich jest stawianych na podstawie wyników badań laboratoryjnych?

Wpatrzeni w obiektywy mikroskopów, ukryci za stosem próbek i skierowań, skupieni nad prawidłowym przebiegiem analiz i dbający o ich najwyższą jakość – taka nasza laboratoryjna codzienność.

Czy nudna? Bynajmniej. Czy dająca satysfakcję? Jak najbardziej! To my – diagności laboratoryjni. Wspieramy lekarzy w codziennej walce o zdrowie i życie Waszych pupili, wykonując badania hematologiczne, wśród których króluje morfologia krwi, badania biochemiczne, analityczne, immunologiczne, molekularne, hormony tarczycowe, płciowe, badania serologiczne, immunochromatograficzne, mikrobiologiczne, genetyczne czy cytologiczne, a nawet histopatologiczne. Zakres badań laboratoryjnych mamy tak szeroki, jak szeroki jest zakres możliwości diagnostycznych w leczeniu naszych pacjentów. Aby było łatwiej, łączymy nasze badania w profile – np. profil dla BARFowców, profile narządowo-specyficzne dla lekarzy specjalistów – nerkowy, neurologiczny, cukrzycowy czy tarczycowy, oraz dla poszczególnych gatunków (profile dla gadów, gryzoni i zajęczaków).

Dzięki temu staramy się, aby badania laboratoryjne były jak najlepszym narzędziem diagnostycznym dla naszych lekarzy w codziennej praktyce – wręcz uszytym „na miarę” i każdemu pacjentowi według potrzeb 🙂 – https://www.twld.pl/

Każdego dnia otrzymujemy dziesiątki próbek od naszych zwierzęcych pacjentów – psów, kotów, królików, szynszyli, kawii, żółwi, a nawet susłów, skunksów czy sów! Żaden gatunek nie jest nam straszny. Pacjenci ambulatoryjni na badania rutynowe przed zabiegiem, pacjenci z problemami zdrowotnymi diagnozowani u lekarzy specjalistów, pacjenci przychodzący na kontrolę leczenia i ci zawsze „na cito”, czyli pacjenci hospitalizowani albo w najcięższym stanie — przekrój problemów do zdiagnozowania jest szeroki, a za każdą próbką stoi historia konkretnego zwierzęcia i jego człowieka a wyniki badań laboratoryjnych są jak drogowskaz na drodze do właściwej diagnozy. Dlatego też każde zlecenie traktujemy indywidualnie, często konsultując się z lekarzami prowadzącymi, pomagając im w interpretacji wyników badań czy wyborze dalszej drogi diagnostyki. Nieustannie się szkolimy, bo jeszcze skuteczniej wspomagać procesy diagnostyczne. Często od naszej szybkiej reakcji i spostrzegawczości zależy życie i zdrowie, a trafna diagnostyka i dobra współpraca z lekarzami skraca znacząco długość i koszty leczenia. Cieszymy się z sukcesów diagnostycznych i terapeutycznych naszych pacjentów, bo choć nie zawsze mamy z Wami bezpośredni kontakt, to zawsze czujemy się za Was odpowiedzialni.

P.S. A jak wygląda nasze tajemnicze laboratoryjne królestwo? Zobaczcie sami!
P.S. A jak wygląda nasze tajemnicze laboratoryjne królestwo? Zobaczcie sami!

A powyżej podajemy prawidłowe odpowiedzi do zamieszczonej na naszym facebooku zagadki: A2, B4, C3, D5, E1, F6
A powyżej podajemy prawidłowe odpowiedzi do zamieszczonej na naszym facebooku zagadki: A2, B4, C3, D5, E1, F6

Nasz adres

Trójmiejska Klinika
Weterynaryjna
ul. Świętokrzyska 33 A
80-180 Gdańsk
tel. 734 188 188
tkw24@tkw24.pl

Jak dojechać?
© Fusystudio 2019 | Wykonanie: Creative Heads | All Rights Reserved – Gabinet weterynaryjny Gdańsk
Zadzwoń!