Lek. wet. Mariusz Miazga

Home / Lek. wet. Mariusz Miazga

Lek. wet.

Mariusz Miazga

Bio

Dyplom lekarza weterynarii uzyskał w 2009 roku na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej  SGGW w Warszawie. Przez całe studia i pierwszy rok pracy związany z Centrum Zdrowia Małych Zwierząt Multi-wet  w Warszawie zdobywał doświadczenie w pracy z trudnymi przypadkami i rozwijał zainteresowania szczególnie w dziedzinie badań endoskopowych i cytologicznych. W latach 2010-2014 pracował w Przychodni Weterynaryjnej w Szczecinie. Zajmował się diagnostyką i leczeniem chorób nowotworowych pod okiem specjalisty chirurga onkologicznego Leonarda Gugały. Od 2014 pracuje w Trójmiejskiej Klinice Weterynaryjnej.

Jako lekarz weterynarii onkolog od siedmiu lat diagnozuje i leczy zwierzęta z chorobą nowotworową.

Doświadczenie i wiedzę pogłębiał  podczas wielu krajowych i zagranicznych szkoleń, kursów i staży zawodowych z dziedziny onkologii weterynaryjnej, a także hematologii, cytologii, dermatologii, ultrasonografii i endoskopii. Ukończył kursy cytologii klinicznej ogólny i zaawansowany,  prowadzone przez dr Francesco Caraniego.

Obecnie jest uczestnikiem kształcenia podyplomowego w dziedzinie onkologii w European School for Advanced Veterinary Studies  (ESAVS). Od 2015 roku członek Europejskiego Stowarzyszenia  Onkologii Weterynaryjnej.

Wydział Medycyny Weterynaryjnej  SGGW w Warszawie

European School for Advanced Veterinary Studies  (ESAVS) w Luksemburgu

 

Onkologia