Blog


18 lutego 2019

Czy chcesz aby Twój pies był w świetnej formie przez cały rok?

Czy chcesz aby Twój pies był w świetnej formie przez cały rok?

Bieżnia wodna jest do tego doskonałym narzędziem!

Trening na bieżni wodnej wskazany jest w przypadku licznych chorób dotyczących aparatu ruchu – schorzeniach ortopedycznych, neurologicznych, u pacjentów geriatrycznych. Sprawdza się także jako narzędzie do walki z nadwagą i otyłością pacjenta.

Hydroterapia stanowi również doskonałe rozwiązanie treningowe dla psów pracujących, aktywnych i sportowych. Tę formę ćwiczeń polecamy szczególnie w okresie zimowym, gdy m.in. ze względu na pogodę, czas aktywności i długich, intensywnych spacerów jest mocno ograniczony.

Trening interwałowy na bieżni wodnej pomaga psom zachować doskonałą formę fizyczną przez cały rok, przygotowując jednocześnie do sezonu sportowego. Dzięki specyficznym właściwościom środowiska wodnego, takim jak wypór hydrostatyczny stawy zwierzęcia są obciążone z mniejszą siłą niż na lądzie, a jednoczesny opór wody angażuje wszystkie grupy mięśniowe do cięższej pracy. Ciśnienie hydrostatyczne zwiększa przepływ krwi do mięśni i tkanek.

Regularna aktywność w wodzie usprawnia rozwój masy mięśniowej, stymuluje układ nerwowo-mięśniowy i poprawia zakres ruchu w stawach. Dodatkowym atutem jest także znaczna poprawa wydolności krążeniowo-oddechowej organizmu psa.

Dzięki rozwinięciu muskulatury, zwiększeniu zwinności i wytrzymałości, psy pracujące i sportowe mogą uniknąć wielu urazów mechanicznych.

Dla wszystkich psich atletów Trójmiejskie Weterynaryjne Centrum Rehabilitacji przygotowało pakiet „Pies Sportowy” obejmujący 10 treningów interwałowych na bieżni wodnej połączonych z masażem/stretchingiem mięśni.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!Nasz adres

Trójmiejska Klinika
Weterynaryjna
ul. Świętokrzyska 33 A
80-180 Gdańsk
tel. 734 188 188
tkw24@tkw24.pl

Jak dojechać?
© Fusystudio 2019 | Wykonanie: Creative Heads | All Rights Reserved – Gabinet weterynaryjny Gdańsk
Zadzwoń!